WavyKay
contestada

John purchased 1/4 lbs of hamburger for $0.75. How much did the hamburger cost per pound?

Respuesta :

The hamburger costs $3 per pound.
The cost of the Hamburger is $3 a lb.
Hope that helps
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education