loopylou
loopylou
09-12-2015
Mathematics
contestada
Cost of 2 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
wmd1999
wmd1999
09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Mr. Fitch hires a landscape architect to renovate his front yard the rectangular yard is 30 feet long is the area of the front yard is 600 ft.² determine the we
Solve the problem. For a standard normal distribution, find the percentage of data that are between 3 standard deviations below the mean and 1 standard deviatio
Rodriguez Company pays $321,165 for real estate with land, land improvements, and a building. Land is appraised at $210,000; land improvements are appraised at
Assume that the random variable X is normally distributed, with mean mu equals 80μ=80 and standard deviation sigma equals 20.σ=20. Compute the probability P(X
Two effects of allied bombing raids on Japan?
A jeweler is dividing 3 8 of a pound of rubies among 4 lots. What part of a pound will each lot weigh? A) 1 4 B) 1 8 C) 1 16 D) 3 32
Given the following utility function: U = 10X + 2Y and marginal utilities: MU_x = 10, MU_y = 2 A consumer facing the following prices: P_x = $1, P_y =2 chooses
Sue mom asked for 50 dollars and she gave 18 cents how much more does she need to give her mom
Who was Jacob Cokey?
Consider a 500kV three-phase transmission linewith a sending end voltage of 500kV. The series impedance is 푧=0.045+푗0.4Ω per phase per km and the shunt admittan
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education