Respuesta :

To find the answer, or unit rate, we simply compute 6/20, which is about $.30/marker. Hope this helps!
20/6. =1/x

20x=6

x =6/20 = .30. 30 cents per marker
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education