Casey3925
Casey3925
08-10-2017
Mathematics
contestada
If 6 chocolate cost $0.93 how much do 22 cost
Respuesta :
krissy36oxhoks
krissy36oxhoks
08-10-2017
$3.41 $.93 / 6 = .155. then multiply .155 by 22 = $3.41
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Jamie and Imani each play softball. Imani has won 5 fewer games than Jamie. Is it possible for Jamie to have won 11 games if the sum of the games Imani and Jami
What made cattle drive become popular
Determine whether the series is convergent or divergent. Hint: First use partial fraction decomposition. ∞ 8 (n−1)(n+1) n = 3 convergent divergent Correct: Your
What is the relationship between the graphs of y = 2x and y = 2-x?
If all citizens are equal, and John and Mary are citizens, then John and Mary are equal. John is a citizen. Mary is a citizen
QRST is a rectangle. If RT = 4x – 16 and SQ = x + 5, find the value of x.
Which classification best represents a triangle with side lengths 6 cm, 10 cm, and 12 cm? acute, because 62 + 102 < 122
sir edwin sandys wanted to:?
3 x 10, then 5 x 10, then 7 x 10, then tell if it is going positive or negative
When summarizing one source, what’s the last/step you should take
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education