2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Explain why an organization's firewall should block outgoing packets the source addresses of which are not in the organization's address space.
The double cone is intersected by a vertical plane passing through the point where the tips of the cones meet. What is the shape of the cross section formed? HE
HELP ASAP!!(WILL GIVE BRAINIEST) (Make sure to say where to plot the dots and explain why)
What is the greatest angle measure in the diagram? 95° 105° 1190 180°
In a circus act, a uniform board (length 3.00 m, mass 25.0 kg ) is suspended from a bungie-type rope at one end, and the other end rests on a concrete pillar. W
Does this graph represent a function? Why or why not?
Please help with this one!
HELP ASAP PLEASE!!!! 1. Create a unique equation using the graphic above with the solution (answer) of 36. There are many possible equations you could create to
1. Is the pressure exerted by liquid same at all places? Where is the pressure exerted by liquid higher? Why do you think so? 2. Were your predictions correct?
Differentiate between blood recipient and blood donor
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education