myflirtjackie
myflirtjackie
07-03-2017
Mathematics
contestada
9 gallons at $1.92 per gallon
Respuesta :
trombonebookworm
trombonebookworm
07-03-2017
1.92*9=17.28
The total would be $17.28
Answer Link
JasmineRKnipp
JasmineRKnipp
07-03-2017
9*1.92 = 17.28
So 9 gallons would cost $17.28!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
In Franz Kafka's The Metamorphosis, Gregor enjoys human pleasures and sensations, even though he's transformed into an insect. Which of these excerpts from the
Determine the number of neutrons in an atom U-233.
I need help with this homework
Jackie is setting up chairs in the gymnasium for a magic show. She needs to have seats for 78 students and 3 teachers. She has to have 12 chairs in a row. How m
Given: line segment AB≅line segment BC Prove: The base angles of an isosceles triangle are congruent. The two-column proof with missing statement proves the bas
A 13-kg sled is moving at a speed of 3.0 m/s. At which of the following speeds will the sled have twice as much kinetic energy?
If two pounds of meat will serve 5 people, how many pounds will be needed to serve 13 people
f an atom has 3 electrons outside of its nucleus, which combination of protons and neutrons would result in a neutral atom
The Three-Fifths Compromise concerned representation based on which of the following groups? A.Women B.Indians C.Slaves D.Immigrants
A high school chorus has $1000 in its school account at the beginning of the year. They are putting on a fall concert to raise money for a trip later in the yea
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education