matt85212
matt85212
08-02-2017
Mathematics
contestada
5 roses cost $55 what will 4 roses cost
Respuesta :
Ningnnnnn
Ningnnnnn
08-02-2017
first you find how much does 1 rose cost, you use $55 divid by 5 is equal to 1, and times 4. you will get $44 is the final answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
At the Kansas City Airport, a group of pilots for Skyways and Yellow Jet airlines were asked whether their flights were flying east or west. The two-way table s
What does this equal (7-b)+(3b+2)
Which of the following combinations of coefficients correctly balances this chemical equation: 2H2S (g) + __O2 (g) __CO2 (g) + 2H2O (g)? 1, 2 2, 3 2, 2 3,
Which of the following expressions is equivalent to 3x + 3x + 5 + 5? 3(x + 5) 2(3x + 5) 2(6x + 10) 3(x + 10)
Please help me .Thank you.
Decide which of the following sports can be the most beneficial in achieving cardiovascular fitness. A. Soccer B. Baseball C. Football D. Golf
Which table shows a proportional relationship between x and y? A x 8 12 14 16 y 2 3 4 5 B x 1 4 5 10 y 15 60 70 120 C x 3 4.5 8 12 y 2 3 4 8 D x 1 2
Every 2/3 hour, Harris can sew 1/6 pair of jeans. What is Harris's rate in pairs of jeans per hour?
true or false The success of the United States requires the efforts of only a few strong and knowledgeable citizens.
Write an equation of a line that is parallel to y = 3x – 5 and goes through the point (3, 1).
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education