IamKOBE
contestada

Jackie buys a basket for $6, 2 pounds of apples for $3.50 per pound, and 2 pounds of oranges for $3.50 each per pound. The tax for the whole purchase is $1.

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education