adibap20
adibap20
10-06-2022
Mathematics
contestada
I need helpppppp!!!!!!!!
Respuesta :
reesespuffs8
reesespuffs8
10-06-2022
Hello, I’m not super sure about the last part but to get 1 divide 20 by 20 and then from 1 multiply by 12 to get 12. I hope this helps :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
The hospital shop buys cereal bars in boxes of 4. In one day they sell 58 individual cereal bars. How many boxes of cereal bars did they open that day?
you can buy 30 cans of soda for $6. what is the cost per can?
exampels of broad topic
My math problem is: X/8 + 6 = -8
Is the square root of 2 between 1.3 and 1.4
Please solve -5x+3(2x+4)=15
How might people adapt to life in a area with steep mountains
math Answer for a terminating decimal 69/25 is, 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999.9--------- - - - - --
what is equality and how is it used to write conversion factor
Used to compare two specific variables
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education