karen4983 karen4983 09-11-2021 Mathematics contestada Tyler went to the supermarket to buy food for a food pantry. He has $36, and can carry up to 20 pounds of food in his backpack. Pasta costs $1 for a 1-pound package. Pasta sauce costs $3 for a 1.5 pound jar. Let x = the number of packages of pasta and y = the number of jars of pasta sauce. Identify each point as either a solution to the system or not a solution to the system of inequalities. (1, 12) (2, 10) (4, 5) (6, 10) (12, 8) (18, 6)