"Mo's farm stand sold a total of 165 pounds of apples and peachs. She sold apples for $1.75 per pound and peachs for a $2.50 per pound. If she made $337.50, how many pounds of apples and peachs did she sell?"

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education