ae102067
ae102067
10-09-2021
Mathematics
contestada
Help thanks and please
Respuesta :
foyatarega
foyatarega
10-09-2021
Answer: Unit price : 0.992 if rounded to tenth 1
Step-by-step explanation: divide cost by pounds
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
How do you say ' I have two pets' in Spanish? My mind has gone blank!
Solving exponential equations Solve for x: 3^x+1 +3^x =324
Are there more adults(18 or over) than kids in this world?
Which was NOT a consequence of the Protestant reformation A:belief in purgatory B:wars of religion C:new Christian denomination D:the rise of nation-states
In the book night, how did Elie help his father when the selection was made?
how do you divide 15 pounds of rice into 4 unequal measuring using ounces
A skateboarder has an acceleration of -1.9 m/s2. If her initial speed is 6 m/s how long does it take her to stop? A. 4.1s B. 3.2s C. 0.32s D. 2.1s
The average (arithmetic mean) of 0, a, and b is 2a. What is the value of b in terms of a?
need to find the product of (3a+3)(4a+1)
What are two equivalent ratios to the following11/7 8/9 5/8 11/5 and 5/3 please help
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education