Respuesta :

Answer:

#4. $0.08/ounce. Divide the cost by the number of ounces.

#6. Convert all to decimals  (7.5 -8.5 -8.4 10.2) then order them (-8.5 -42/5 15/2 10.2)

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education