contestada


A nursery owner buys 8 panes of glass to fix some damage to his greenhouse. The 8 panes cost
$21.20. Unfortunately, he breaks 3 more panes while repairing the damage. What is the cost of
another 3 panes of glass?

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education