denzel6
denzel6
08-11-2016
Mathematics
contestada
2 1/2 yards the cost was 15$ cost per yard
Respuesta :
Аноним
Аноним
08-11-2016
15 + 15 + 7.50 equals $37.50
Answer Link
zachhorn97
zachhorn97
08-11-2016
37.5 you times 15 by 2 because there are two yards then divide 15 by 2 then add 30 and 7.5 together
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
You perform a test cross on some hamsters. You want to know if your brown hamster carries the allele for albinism, a recessive mutation which causes no pigment
Which word listed below is from the same word family as purified, purification, and pure? А.purposeful B.purity С.purged D.purse
Online education provides _____. equality for all students greater accessibility for some students assurance that everyone can be educated unlimited access to
The admission fee at an amusement park is $2.25 for children and $6.40 for adults. On a certain day, 380 people entered the park, and the admission fees collect
Can anyone please help………..
solve this equation 15+8x=31
Camille's science class is making slime from cornstarch and glue. Camille is helping pass out materials. She gives each student 4 ounces of cornstarch from a 5-
Write an integer to represent spending $50
Sequence 1 8 27 64 125 _ what will be the next number?
an equation for the line tangent to the graph of the differentiable function f at x=2 is y=9x−12. which of the following statements must be true?
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education