Help me solve using either elimination or comparison.

Ms. Audet bought 20 basketballs for a total of $700. If the practice balls cost $30 and the official balls used for games cost $50, how many of each did she buy?

Respuesta :

I hope this helps you
Ver imagen Аноним

Otras preguntas

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education