Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

we will use ratio

magazines : cost

4 : $15

16 : $60

we will multiply 4 by 4 and 15 also by 4 so 16 magazines will cost $60

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education