41468669
41468669
08-06-2020
Mathematics
contestada
help needed again . summer school issues
Respuesta :
bshawchristina
bshawchristina
08-06-2020
1) week 2 she spent $29.21
You would multiply the gallons of gas she bought by the price of each gallon.
2) $1.06 more because you would subtract week 1’s by week 4’s total
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
please help solve for x: y=4x+8x
help!!! please!! y varies directly as x and inversely as z. find the variation constant K and the equation of variationz when y=50, x=20, and z=4.
Which is the best antonym for abundant? A) arranged B) destroyed C) plentiful Eliminate D) scarce
Use rounding to estimate the product. 8.24 × 5.88
peter buys 12 bunches of bannas for 9.00. use a ratio table to determine how much peter will pay for 8 bunches.
What is 9456 rounded to the nearest ten
If 5 chips are chosen without replacement what is the probability that none is white
what does abbreviations MLA ,APA, and CMS refer to?
hat invention effectively ended the era of the "long drives" of the late 19th century?
The theory that resources are needed for a social movement to bring about change, regardless of the group's level of deprivation. Reactionary Movement Social Mo
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education