leahstaubyn
leahstaubyn
09-04-2020
Mathematics
contestada
$20
2 GAL
Unit orice per gallon:
Respuesta :
doudastico
doudastico
09-04-2020
2 gal= $20
1 gal= $10
xd
Answer Link
NNA352
NNA352
09-04-2020
$20 divided by the two gallons would be $10 per gallon.
Divide the number of gallons by the price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
which of the following sentences contains a verb in present tense a) jessica enjoys running b)grandma had sent us cookies c)we left early d)they are walking aro
how can biotechnology decrease or increase variation?
Smith drives his car and covers 450 miles in 10 hours. At the same speed, how many hours will it take to cover 540 miles? Plz help
what is the action and reaction of somebody holding their hand Out the window of a moving car
What do we call the process of cell division in bacteria?
what is the definition of imperialism
Which fats should we limit our intake of? Why?
Name one biblical allusion in the poem the Raven by Edgar Allan Poe
each month for 6 months,kelsey completes 5 paintings. How many more paintings does she need to complete before she has completed 38 paintings?
Which of the following was a product exported by the Olmec, is closely associated with their name, and lends strength to the argument that they were the origina
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education