PLZZZ HELP DONT HAVE A LOT OF TIME!
Answer:
in one year the tofu will cost $3,16
In five years the tofu will cost $3,88
Answer:
it be $3.89
Step-by-step explanation:
Because 6% of 2.99 is about 0.18 add it to 2.99 5 times gets u to 3.89