sherwooddarien
sherwooddarien
10-01-2020
Mathematics
contestada
Unit price 2.99 for 13 oranges
Respuesta :
TexicanMarksman
TexicanMarksman
10-01-2020
Answer: i think it is $38.87
Answer Link
tanisha37
tanisha37
10-01-2020
Unit price=2.99*13
=38.87
Thus, the unit price for 13 oranges is Rs 38.87
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Jayden wants to do something about his mild depression. in addition, he would like to lose weight and improve his health.
The battle of saratoga took place in the colony, or state, of
Which of the following is true? Tangent is negative in Quadrant I. Sine is negative in Quadrant II. Cosine is negative in Quadrant III. Sine is positive in Quad
How does Shakespeare use figurative language (such as simile, oxymoron, anaphora, personification, paradox, imagery, allusion, and symbolism) in act 2 scene 2?
what is 4.5 times 10 to the third power?
How must a servant act who wishes to share in the inheritance of the brothers?
In the 1820s, the Creeks __________. A.lost most of their lands in Georgia & Alabama. B.were able to thrive in eastern Alabama & western Georgia. C .
A recipe for beef stew calls for 1 pound of beef and 3 potatoes. The recipe is doubled to include 2 pounds of beef and 6 potatoes. Which proportion represents t
When we act on a consciously chosen rule long enough, it becomes a that supports our success?
Rodeo ranch's agent slim is authorized to draw checks on rodeo ranch's account in town bank. upper range corporation is a rodeo ranch supplier. slim writes a ch
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education