a package of 3 pairs of insulated gloves cost $20.97. what is the unit price of the pairs of gloves
Answer:
6.99
Step-by-step explanation:
20.99 divided by for is 6.99
Answer:6.99
Step-by-step explanation: divide 20.97 by 3 and that is the answer