jennaloves2019
jennaloves2019
08-06-2019
Chemistry
contestada
HELP ME PLEASE NEED HELP URGENTLY
Respuesta :
samanthabridges
samanthabridges
08-06-2019
Answer: c
Explanation:
In case of 4 mols of product, we need 4/2 mole ratio x 130 = 260 Kcal
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.43.what was the average cost per Yard of the fabric she bought?
What is the most important thing when creating a character?
how many ounces is 570ml
What role might discrimination play when it comes to punishing convicted criminals?
The President, when seen by the speaker, was traveling by __________________. a. car c. horse and carriage b. boat d. train
Read this sentence from "The Cask of Amontillado" by Edgar Allan Poe: In painting and gemmary, Fortunato, like his countrymen, was a quack, but in the matter o
Five cakes cost £2.50 how much do seven cakes cost
Sidney flew in an airplane five times during her vacation.The flights averaged 2 hours 28 minutes long The lengths of her first four flights were 2 hours 10 min
There were three early trading centers associated with the Mediterranean Sea. Which one is being described below? This trading center was a port city in southe
how quickly would groundwater flow through rock with high porosity and high permeability?pls explain
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education