starcollins
starcollins
10-05-2019
Mathematics
contestada
Find unite rate. $2.40 per 12 eggs
Respuesta :
hais55
hais55
10-05-2019
2.40/12 is the answer to that problem
Answer Link
oof3361
oof3361
10-05-2019
The correct answer is 0.20/1
WORK
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
If a flask containing one liter of water was poured into 1,000 small cubes, then each cube would contain: A. 1 mL B. 1 cm³ C. 1 m³ D. 1 mm
In the science lab, students are testing solutions as acids or bases. the ph level of solution "x" was determined to be an 8. what is solution "x"?
the difference of x and 8 is -4
what do radio waves transfer between a cell phone and a cell phone tower? A.Sound. B.Energy. C. the medium D. air particles
Organic food is the fastest-growing sector of US agriculture. Please select the best answer from the choices provided.TF
Which of the following processes moves rock materials across the surface of the Earth?
What quantity is multiplied by the hydraulic lift system of a dump truck? distance pressure force speed
A stadium has 53,000. Seats sell for $ 42 in Section A, $ 36 in Section B, and $ 30 in Section C. The number of seats in Section A equals the total number
why would it be hard to find the ideal light intensity if the temperature were very hot or cold
The quotient of a number m and 3.2 is 15
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education