emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Explan first netwons law in words
Why do most deep earthquakes occur at convergent boundaries?
what was the main purpose of the mayflower compact
Ethan has 3 pounds of mixed nuts how many ounces of mixed nuts does Ethan have
Write the TWO object pronouns (lowercase and separated with a space) that would correctly complete each sentence. Yo compro el carro para Pablo. Yo _____ _____
By what factor does the force required to stop a car increase if the initial speed is doubled and the stopping distance remains the same?
What is the name of the desert located north and west of the Shang Dynasty
why was Jamestown colony able to prosper in spite of many hardships
Vincent graduated from college with a degree in horticulture and now owns a local plant nursery. He maintains a blog titled, "How to Live a Happy Life,” and wri
Can someone help me out ? Don't just guess the answer :(
Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education