Madeline made pillows for the craft sale. it cost madeline $4.50 to make each pillow. each pillow sold for $9.65. if madeline sold 21 pillows, how much was her profit? (hint: you can find the amount of profit by subtracting the amount it cost to make an item from the amount the product sold for.)

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education