summerlyne0326 summerlyne0326 01-02-2024 Mathematics contestada Guitar lessons cost $25 an hour. Last month, Sam had 5 hours of lessons one week and 4 hours each of the other 3 weeks. What was the total cost for the month? Write equations to solve. Tell what your variables represent.