gabrielladavis76 gabrielladavis76 31-01-2024 Mathematics contestada Zahra buys eggs and oranges at the store. She pays a total of $30.01. She pays a total of $5.30 for the eggs. She buys 7 bags of oranges that each cost the same amount. How much does each bag of oranges cost?