A nursery owner buys 8 panes of glass to fix some damage to her greenhouse. The panes cost ​$21.20. ​Unfortunately, she breaks 3 more panes while repairing the damage. What is the cost of another 3
panes of​ glass

Respuesta :

Q&A Platform for Education
Platform Explore for Education